+420 548 526 336      mrsbrno@mrsbrno.cz

MORAVSKÝ RYBÁŘSKÝ SVAZ

Mistrovství ČR v RT

Mistrovství ČR v rybolovné technice

Ve dnech 9. – 11. června ve východočeské Lípě nad Orlicí proběhlo Mistrovství České republiky mládeže v rybolovné technice. Na závod vyrazilo i družstvo Moravského rybářského svazu, složené z čtyř juniorů, šesti starších žáků a jednoho mladšího žáka. Zatím co kategorie mladších žáků házela zátěžový trojboj, ostatní kategorie bojovaly v kompletním pětiboji a poté ve vloženém závodu v házení na přesnost za použití multiplikátoru.

V konkurenci 61 závodnic a závodníků ze sedmi územních svazů vybojoval tým MRS 24 medailí, z toho 10 zlatých, 6 stříbrných a 8 bronzových. Na stupních vítězů v celkovém hodnocení se objevil Jan Buráň z Chropyně, který zvítězil v trojboji mladších žáků. Ve starších žácích jsme měli „dabl“, když se podařilo zvítězit jihlavskému Adamovi Smazalovi a druhé místo obsadil chropyňský Matěj Kunčar. Ve velmi náročné juniorské kategorii nakonec uspěl kroměřížský Robert Traj, který získal bronzovou medaili za třetí místo. V soutěži družstev se čtyřčlenný tým MRS dokázal udržet na prvním místě až do konce závodu a zvítězil nad velmi silnými týmy z Moravskoslezského územního svazu a Západočeského územního svazu.

Závod byl současně posledním nominačním závodem pro výběr reprezentace rybolovné techniky, která vyrazí bojovat o cenné kovy na mistrovství světa juniorů a kadetů, pořádané v Českých Budějovicích v polovině července.

Mezi šesti juniory budou bojovat i tři členové Moravského rybářského svazu, a to kroměřížští Ondřej Honzírek a Robert Traj. K nim se přidá nováček v reprezentaci, jihlavský Vojtěch Kisiov.