+420 548 526 336      mrsbrno@mrsbrno.cz

MORAVSKÝ RYBÁŘSKÝ SVAZ

Mistři světa v RT

Mistři světa v rybolovné technice

V průběhu léta se uskutečnila mistrovství světa v kategorii mládeže i dospělých. Zatím co v červenci proběhlo mistrovství světa juniorů a kadetů v Českých Budějovicích, na přelomu srpna a září se v polské Bychawě konalo mistrovství světa dospělých.

Na mistrovství světa juniorů a kadetů reprezentovali Moravský rybářský svaz tři junioři a jedna kadetka. V jednotlivých disciplínách ukořistil Robert Traj (Kroměříž) dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili. Ondřej Honzírek (Kroměříž) vybojoval jednu zlatou medaili. V celkovém pořadí pětiboje jsme získali double, když Ondřej obsadil druhé místo a Robert třetí místo. Do první desítky se vešel i nováček v reprezentaci, jihlavský Vojtěch Kisiov, který obsadil devátou příčku. Ondřej a Robert byli ještě součástí českého týmu v soutěži družstev a velmi pomohli družstvu vybojoval titul mistra světa.

V kategorii kadetek uspěla Adéla Buráňová (Chropyně), která získala dvě zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili. V celkovém pětiboji obsadila druhé místo. I ona byla součástí českého týmu v soutěži družstev a pomohla vybojovat titul mistryň světa. Navíc se stala světovou rekordmankou v disciplíně muška dálka jednoruč.

Na mistrovství světa dospělých reprezentoval Moravský rybářský svaz jihlavský závodník Karel Kobliha, který vybojoval jednu bronzovou medaili. Ve vícebojích pak obsadil osmé místo v pětiboji, čtvrté místo v sedmiboji a v celkovém devítiboji získal druhou bronzovou medaili. I on byl součástí českého týmu v soutěži družstev a pomohl vybojovat titul mistrů světa.

Celkovém součtu tak reprezentanti MRS ukořistili 5 zlatých, 4 stříbrné a 4 bronzové medaile z individuálních soutěží a čtyři zlata ze soutěže družstev.