+420 548 526 336      mrsbrno@mrsbrno.cz

MORAVSKÝ RYBÁŘSKÝ SVAZ

Kroměříž – Timár liga

Místní kolo Timár ligy MRS, z. s. v Kroměříži

Již čtvrté místní kolo Timár Ligy MRS, z. s. uspořádali kolegové Petr Brokeš a Tomáš Buráň v Kroměříži ve středu 8. května. V tento sváteční den se do areálu Morávka, který patří PS Kroměříž, sjelo celkem 15 mladých závodníků.

Jako první disciplína je tradičně lov ryb udicí – plavaná. Přípravu návnad jsme zvládli společně v areálu, ale na vlastní lov jsme se přesunuli k nedalekému revíru Šlajza. Zde závodníci obsadili vylosovaná místa a tři hodiny se snažili ulovit co nejvíc ryb. Někde stačilo jen poradit, jinde bylo potřeba seřídit sestavu, aby chytala, někde bylo potřeba vše od základu předělat. Ale se vším jsme si poradili a na konci této části se ukázalo, že nikdo nezůstal bez úlovku.

Petr Brokeš v průběhu lovu zvládl s dětmi udělat druhou disciplínu, poznávání ryb. Zde byly výsledky velmi dobré.

Na technické disciplíny jsme se opět přesunuli do areálu Morávka, kde jsme připravili stanoviště pro hod na terč zátěží a stanoviště pro hod míčkem. Zde se postupně vystřídali všichni závodníci, aby s větším nebo menším úspěchem zasáhli střed terčů.

Nezbytnou půlhodinku pro zpracování výsledků využil Jiří Hrazdil a vysvětlil dětem na příkladech chyby, kterých se dopustily během lovu ryb. Vysvětlil jim, jak si vybrat správný splávek, jak zvolit háček, jak správně navázat sestavu a přesně ji vyvážit. Na závěr dětem rozdal splávky.

No a nastalo očekávané vyhlášení výsledků. Toho se ujal Tomáš Buráň a pomáhal mu Jiří Hradil a Honzík Buráň. Na prvním místě se umístil Vít Kerber, na druhém místě se umístil Matyáš Mrňa, na třetím místě byl Daniel Guarducci, na čtvrtém místě skončil Julian Gritsch a na pátém místě byl Martin Kot.

Závod byl perfektně připraven, Tomáš Buráň věnoval propagaci závodu opravdu hodně času. Poděkování patří i Petru Brokešovi a PS Kroměříž za možnost využít jejich areál a revír.

Zbývá nám poslední, páté místní kolo, které bude o víkendu ve Strážnici. A potom bude následovat finále 1. 6. 2024 v Pasohlávkách. Tam se utkají nejlepší z jednotlivých místních kol.