+420 548 526 336      mrsbrno@mrsbrno.cz

MORAVSKÝ RYBÁŘSKÝ SVAZ

Halové mistrovství republiky v Rybolovné technice 2023

Po úspěchu závodníků MRS na halových mistrovstvích republiky v Rybolovné technice, konaných v listopadu loňského roku, vyrazili naši závodníci i na letošní halové mistrovství, které se konalo v sobotu 11. března v Budišově nad Budišovkou. Tentokrát se jednalo o mistrovství, na kterém se bojovalo v mládežnických i dospělých kategoriích dohromady.
Závodu se zúčastilo 82 závodníků ze všech územních svazů ČRS a našeho Moravského rybářského svazu, který reprezentovalo 12 závodníků v kategorii dospělých a 10 závodníků v kategoriích starších žáků a juniorů.

Závod byl rozdělen na dvě kola v disciplíně Zátěž arenberg a dvě kola v discipíně Zátěž skish. Vedle celkového součtu se v každé z disciplín závodilo také ve finále o titul mistra republiky
v dané disciplíně. Závodilo se také v multi skishi, která se dospělým započítávala do pětiboje, zatím co mladší kategorie ji měli zvlášť.

Hned první disciplína, Zátěž arenberg, nám udělala radost, neboť jsme ve finále ukořištili tři zlaté, dvě stříbrné a dvě bronzové medaile. Ve starších žácích vybojovali jihlavští Vojtěch Kisiov
a Adam Smazal zlatou a stříbrnou medaili a v juniorech vyhrál kroměřížský Robert Traj. V dospělých kategoriích získali jihlavský Karel Kobliha stříbro a kroměřížský Miloslav Krejčí bronz,
kterým zlato uniklo z důvodu pomalejšího času. V ženách naopak díky rychlejšímu času vyhrála velkopavlovická Julie Šulová a bronz získala chropyňská Adéla Buráňová.

Ani ve druhé disciplíně, Zátěž skish, jsme nebyli bez medaile. Ukořistili jsme jednu zlatou, dvě stříbrné a dvě bronzové medaile. Ve starších žácích si jihlavští chlapci prohodili místa
a tentokrát Adam Smazal porazil Vojtěcha Kisiova. V juniorech hájil Moravský rybářský svaz opět kroměřížský Robert Traj, který tentokrát získal bronz. V mužích z důvodu pomalejšího
času skončil jihlavský Karel Kobliha znovu na druhém místě a získal stříbro. V ženách tentokrát uspěla pouze velkopavlovická Julie Šulová ziskem bronzové medaile.

V multi skishi chyběla starším žákům troška štěstí navíc, umístili se na 3. až 7. místě. Alespoň bronz ukořistil chropyňský Jan Buráň. Juniorský Robert Traj z Kroměříže dokázal vybojovat stříbro
a v ženách velkopavlovická Julie Šulová získala bronz

V celkovém pořadí zvítězil ve starších žácích jihlavský Adam Smazal a bronz připadl Vojtěchu Kisiovi, rovněž z Jihlavy. V kategorii juniorů vybojoval kroměřížský Robert Traj stříbrnou medaili.
V ženách vybojovala stříbro Adéla Buráňová z Chropyně. V mužích zvítězil jihlavský Karel Kobliha a bronz ukořistil kroměřížský Lukáš Slezák. V celkovém součtu všech tří disciplín skončil jihlavský Karel Kobliha na bronzové příčce, stejně jako velkopavlovická Julie Šulová.

Výprava Moravského rybářského svazu se tak stala druhou nejúspěšnější výpravou hned za domácím územním svazem, když vybojovala 23 medailí.
Jednalo se o 6 zlatých, 7 stříbrných a 10 bronzových medailí. K tomu je třeba připočítat i medaili ze soutěže družstev. Zde se umístil Moravský rybářský svaz na druhém místě.

Halová sezóna skončila. Nyní se pomalu závodníci přesouvají ven na hřiště, aby se připravili na venkovní sezónu, která začíná již v polovině dubna.
Čekají nás mimo jiné i závody Českého poháru, které jsou nominačními pro výběr reprezentace na mistrovství světa mládeže i dospělých.
Moravský rybářský svaz má svá želízka v ohni, a tak popřejme závodníkům, ať se jim sezóna vydaří tak, jak se dařilo v té halové.